Niezbędne urządzenia

Przyrządzanie kurczaka chrupiącego, pikantnego kurczaka American Chicken TM nie jest skomplikowane...

...aczkolwiek dla uzyskania możliwie najlepszego efektu niezbędnych jest kilka podstawowych urządzeń gastronomicznych, jak smażalnik ciśnieniowy , witryna grzewcza oraz marynator podciśnieniowy, które są dostępne w naszej ofercie.

 

 

Smażalnik ciśnieniowy

Pozwala na smażenie krótsze, w niższej temperaturze, co skutkuje zdrowszą potrawą oraz lepszym smakiem. Redukuje także zużycie oleju, a więc koszty oraz nakład pracy. Smażalnik ciśnieniowy pracuje automatycznie z zamkniętą pokrywą, a dzięki specjalnemu, opatentowanemu mechanizmowi jest bezpieczniejszy w użyciu niż smażalniki tradycyjne. Usmażone porcje mają właściwą, większą soczystość, nie tracą na wadze, natomiast panier jest przyjemnie chrupiący i właściwie postrzępiony. Oferujemy zawsze najnowsze modele smażalników, które stanowią produkty amerykańskiej firmy Henny Penny będącej liderem w branży od ponad 50 lat, a także doskonałe smażalnki American Chicken TM bazujące na rozwiązaniach tej firmy, wykonywane od ponad dekady wg norm ISO z certyfikatami CE,  z zachowaniem w pełni kontrolowanego reżimu technologicznego, który dokładnie sprawdzamy.

Preferowane smażalniki są w pełni automatyczne, posiadają system filtrowania frytury po naciśnięciu jednego przycisku. W komorze o pojemności 24 litrów z tzw. strefą chłodną znajduje się specjalny, wielopoziomowy kosz do smażenia porcji kurczaków, co znacznie ułatwia pracę. Niezawodne sterowanie mikroprocesorowe kontroluje na bieżąca cały proces smażenia, umożliwia także wybranie jednym przyciskiem do 10 automatycznych programów, dostosowanych do najczęściej wykonywanych typów smażenia, np.: udka, piersi, czy skrzydełka, wsad mniejszy, lub większy. Wsad jednorazowy do 8 kg. Proces smażenia trwa około 5 minut. Dysponujemy różnymi modelami smażalników ciśnieniowych, szczegóły pod zakładką wyposażenie.

smażalin ciśnieniowy

 

Marynator podciśnieniowy

To urządzenie bardzo pomocne w procesie przygotowywania porcji kurczaka do smażenia, ponieważ niezbędnym elementem jest marynowanie, które bez maynatora trwa ponad 8 godzin, natomiast z zastosowaniem marynatora skraca się do zaledwie 15 minut! Dzieje się tak dlatego, ponieważ wytwarzane w bębnie marynatora za pomocą pompy próżniowej podciśnienie otwiera pory mięsa kurczaka pozwalając zasysać niejako marynatę. Marynowanie odbywa się automatycznie, proces nadzoruje mikroprocesor. Jednorazowy wsad wynosi od 25 kg wzwyż, zależnie od modelu urządzenia. Marynator pozwala także uniknąć ewentualnego problemu z niedoborem przygotowanego uprzednio do smażenia surowca, np. gdy odwiedza nasz zakład większa liczba konsumentów, niż zazwyczaj (grupy, wycieczki itd.). Możemy wówczas w krótkim czasie zamarynować porcje, aby starczyło nam ich do końca dnia pracy. Marynatory podciśnieniowe do kurczaka (i nie tylko) są dostępne  pod zakładką wyposażenie.

 marynator podciśnieniowy

 

Witryna grzewcza

Dzięki witrynie grzewczej jesteśmy zawsze gotowi do wydania produktu, przez co klienci nie muszą czekać w kolejce na realizację zamówienia. Porcje usmażone przenosimy bezpośrednio do witryny, skąd pracownicy pobierają je do przygotowywania potrzebnych na bieżąco zestawów. Witryna nie tylko utrzymuje temperaturę na poziomie do 95oC , ale także dba o należyta wilgotność, aby porcje nie wysychały, jednocześnie nie tracąc chrupkości. Dysponujemy różnymi modelami witryn grzewczych, odpowiednich dla każdej wielkości lokalu, od najmniejszego, do największego.

witryna grzewcza

 

powrót na stronę główną